Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie Angels & Airwaves

 

Projekt kytaristy z Blink-182, Toma DeLonge, vznikl v r. 2005. Společně s přípravou debutové desky "We Don't Need To Whisper" se připravuje také stejnojmennný film. Ten, podle Delongových slov, má vysvětlit jeho pocity z přerušení činnosti Blink-182. "Třetina filmu je animovaná, třetina je dokumentární a třetina je milostný příběh. V podstatě vypráví příběh o rozpadu jedné z největších kapel na světě a vytvoření největší světové rockové skupiny," říká DeLonge. Veřejnost jej měla původně spatřit společně s debutovou deskou, ovšem jeho vydání bylo později odložena na rok 2007.

Angels & Airwaves mají velké ambice. DeLonge několikrát prihlásil, že chce vybudovat největší a nejlepší kapelu na světě. "Chcete vědět, co plánuju? No, chystám nejlepší koncert, nejlepší hudbu a nejlepší film, a to všechno najednou. Bude to ta nejlepší věc, která se kdy v hudbě stala, nebo nejhorší...to záleží na vás," napsal DeLonge v jednom ze svých vzkazů fanouškům

Nicméně všechno jsou to zatím sliby. Podle prvních informací měl být první singl vydán 13. prosince (na DeLongovy narozeniny), později bylo datum posunuto o 14, načež zasáhl label a stanovil datum na leden. A už asi nikoho nepřekvapilo, že ani v lednu se nic nestalo. A tak si pomohli fandové sami a na internetu se objevila, podle DeLonga, pracovní verze písničky The Adventure, která byla pár dní po tomto úniku prohlášena za první singl a zveřejněna na webu kapely. Nedlouho poté se prostřednictvím internetu dostala na veřejnost další písnička, Good Day. A za pár dní celá deska.

Album nakonec vyšlo v květnu 2006. Kapela stihla brzy odjet šňůru koncertů v USA i v Evropě, vydala dva singly (The Adventure a It Hurts), natočila dva videoklipy (The Adventure a Do It For Me Now) a dala si pauzu.

Ohlasy na debutovou desku jsou příznivé, nicméně rozhodně ne jásající. Vypovídající je také fakt, že jeho prodejnost v USA se pohybuje spíše v průměrných cifrách a rozhodně se tak zatím nedá hovořit o velkém úspěchu desky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář